Barcode: 3580281405109
Riz basmati blanc Bio
by AGIDRA
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati blanc
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mango Pickle 283g
Patak's
E
Pataks RTE Poppadoms Spicy 80g
Patak’s
E
Mild Curry Spice Paste
Patak's
NOVA 3
Patak's Madras Spice Paste
Patak's
NOVA 3
Tikka Curry Paste Patak's 283G Royaume-uni
Patak’s
NOVA 4
Aubergine Pickle
Patak's
E NOVA 3
Tikka Masala
PATAK'S
NOVA 4
Patak's Creamed Coconut - 4 Sachets
Patak's
D NOVA 1
Chilli Pickle
Patak’s
E NOVA 3
Patak's Hot Mixed Pickle .283g
E NOVA 3
Balti Paste 283G
Patak’s
Pataks On the Side Lime Pickle
Patak's
E NOVA 3