Barcode: 33450957
Riz basmati complet
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 306.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati*.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Vegetable Juice
Nature's Nectar, Aldi-Benner Company
C NOVA 4
Enriched parboiled long grain rice
B NOVA 1
Oriental stir fry a delicious blend of crisp vegetables with a savory oriental sauce
A NOVA 4
Almondmilk Original Unsweetened
Friendly Farms
B NOVA 4
Diced pears in 100% fruit juice
B NOVA 1
Steamed mixed vegetables
Seasons choice
A NOVA 1
Steamed asparagus spears
A NOVA 1
100% Pure Squeezed Orange Juice
Nature's Nectar, Aldi-Benner Company
C NOVA 1
Honey wheat cereal puffs, honey wheat
E NOVA 4
Steamed baby brussels sprouts
A NOVA 1
Cherry mixed fruit in 100% fruit juice, cherry mixed fruit
A NOVA 4
Apple juice cocktail
E NOVA 4