Barcode: 7610034509719
Riz bio basmati blanc
by Transgourmet
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
fair trade
organic
fairtrade international
max havelaar
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
riz Basmati
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Clémentine confiture
Dame Cerise
C NOVA 4
Confiture citron
Dame Cerise
D NOVA 3
Confiture de Noël
Dame Cerise
D NOVA 1
Confiture abricot à la vanille
Dame Cerise
D NOVA 4
Caviar d'Aubergines et de Poivrons
Yarden
B NOVA 3
Fraise de Plougastel
Dame Cerise
D NOVA 4
Juste après l'orage
Dame Cerise
D NOVA 4
Confiture de Framboise
Dame cerise
D NOVA 4
Sous les tropiques
Dame Cerise
D NOVA 4
Aubergines Farcies au riz
Yarden
C NOVA 3
Sakura
Dame Cerise
NOVA 4
Griotte
Dame Cerise
D NOVA 4