Barcode: 3222477504868
Riz cantonais
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 158.0 kcal |
| Fat | 5.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Riz basmati cuit épaule cuite standard, eau, gélatine de porc, sel, lactose, stabilisants: diphosphates, carraghénanes, sirop de glucose, dextrose, conservateurs: érythorbate de sodium, nitrite de sodium, arômes naturels), omelette, jus de citron concentré, sel, épaississant: gomme xanthane, curcuma, poivre, oignons, carottes, petits pois, huile de colza, arôme naturel, sel, stabilisant: carbonate de sodium, poivre.
Additives
e250
e316
e407
e415
e428
e450
e500
e500i
Related Products in Frozen Foods
Parmesan Crusted Chicken Breasts
No Name
A NOVA 4
Potato skins
C NOVA 4
Cheddar cheese pepper bites
D NOVA 4
Lasagna With Meat Sauce
Larosa's
C NOVA 4
Loaded Potato Sticks
Snapps
D NOVA 4
Eggplant parmesan
C NOVA 4
Cheese sticks
D NOVA 4
Shrimp lasagna
D NOVA 4
Cream cheese jalapenos snacks appetizers
D NOVA 4
Crispy Green Beans Fries
Snapps
C NOVA 4
Cheddar Cheese Pepper Bites
Snapps
D NOVA 4
Snapps, cream cheese pepper bites
Snapps
D NOVA 4