Barcode: 8413080002949
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 36.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Céréales (farine de riz, semoule de maïs), sucre, chocolat en poudre (22%) (sucre, cacao en poudre), sel, huile de tournesol, émulsifiant : esters citriques des mono - et diglycérides d'acides gras, arômes (dont arôme chocolat), vitamines : niacine (B3), acide pantothénique (B5), B6, riboflavine (B2), thiamine (B1), acide folique (B9), biotine (B8), B12, fer.
Additives
e472c
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lentil vegetable soup
Amy's Kitchen
B NOVA 3
Organic bowls hot cereal steel-cut oats
Amy's, Amy's Kitchen Inc.
B NOVA 3
2 garlic bread
Marks & Spencer
D NOVA 3
Texas veggie burger
Amy's, Amy's Kitchen Inc.
A NOVA 4
Lentil
Amy's Kitchen
B NOVA 3
Organic sonoma veggie burger
Amy's, Amy's Kitchen Inc.
C NOVA 3
Organic refried beans
Amy's
A NOVA 3
Vegetable Barley soup
Amy's
B NOVA 3
Organic Split Pea Soup
Amy's Kitchen
B NOVA 3
Lentil Vegetable Soup
Amy's,Amy's Kitchen Inc.
B NOVA 3
Organic Lentil Soup
Amy’s Kitchen
A NOVA 3
Organic chunky low fat vegetable soup
Amy's,Amy's Kitchen Inc.,Amys Kitchen
B NOVA 3