Barcode: 3487400001955
Riz complet
by Uncle Ben's
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no artificial flavors
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 165.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 31.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Riz complet précuit à la vapeur (98%), huile de tournesol, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smokehouse cajun seasoning
E NOVA 4
Dark Chocolate Almondmilk
Silk
E NOVA 4
Soft bread sticks
C NOVA 4
Nordic forager's spice blend
E NOVA 4
Arabian baharat spice blend
A NOVA 1
Mesquite barbeque
E NOVA 4
Istanbul spice blend
E NOVA 3
Chips with Curry Sauce
Iceland
C NOVA 4
Black truffle spice rub
E NOVA 4
Magic mushroom powder
E NOVA 3
Whole foods market, asian cooking organic salt-free seasoning
Whole Foods Market, Allegro Coffee Company
A NOVA 1
Seven seas pepper blend
A NOVA 1