Barcode: 3229820804293
Riz créole veggie
by Bjorg
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
made in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Riz complet précuit 46% Haricots rougesprécuits 20% Raisins secs* Ail⭑ Gingembre* Sel marin Épices* Curcuma* Ananas* 10% Oignons* Poivrons rouges* Cannelle* Carottes* Huile de tournesol* 5g
Related Products in Meals
Macaroni & cheese dinner
D NOVA 4
Sauce
E NOVA 4
Homestyle corned beef hash, homestyle
D NOVA 4
Thin crust margherita mozzarella, tomatoes & basil pizza
D NOVA 4
Pork & beans in tomato sauce
C NOVA 4
Chicken base made with roasted chicken, roasted chicken
E NOVA 4
Chili with beans
C NOVA 4
Spicy macaroni salad, mexican style, medium
C NOVA 4
Thin crust seasoned chicken, mozzarella cheese, gouda cheese, red onions & tangy bbq sauce pizza
D NOVA 4
Gourmet mac & cheese
D NOVA 4
Macaroni & cheese dinner
D NOVA 4
Thick & creamy macaroni & cheese dinner
D NOVA 4