Barcode: 20081935
Rooibos honing
by Lord Nelson
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score A
Labels
nutriscore
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
96% rooibos', aroma, 0,6% honinggranulaat (maltodextrine, honing). 'Rainforest Alliance gecertificeerd.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Yard House, Mango Mojito
Yard House
E
Einstein Bros, Iced Vanilla Latte, 24 Fl Oz
Einstein Bros
B
Wawa, Hazelnut Coffee, 16 Oz
Wawa
B
Papa John's, Sunkist Grape, 2 Liter
Papa John's
E
Taco Bell, Lipton Brewed Sweetened Iced Tea, 20 Oz
Taco Bell
B
Auntie Anne's, Hot Tea, 12 Oz
Auntie Anne's
B
Bonefish Grill, Bottled Water San Pellegrino
Bonefish Grill
B
Whataburger, Tea, Large
Whataburger
B
White Castle, Strawberry Shake, Columbus Only, Large
White Castle
B
Taco Bell, Tropicana Lemonade, 16 Fl Oz
Taco Bell
C
Firehouse Subs, Mello Yello Zero Peach, 12 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Auntie Anne's, Gold Peak, Peach Tea, 16 Oz
Auntie Anne's
B