Barcode: 3770010975267
Rooibos l'ensorcelant
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
no preservatives
fr bio 01
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Infusion de rooibos et d'écorces d'oranges* (eau, rooibos, écorces d'orange)* (90%), jus de citron*, jus d'orange sanguine, sirop d'agave*. *issus de l'agriculture biologique. Boisson pasteurisée.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mountain Water
Liquid Death
NOVA 1
Ghost Electric Limeade Energy Drink
Ghost
C NOVA 4
White Gummy Energy Drink
Bucked Up
B NOVA 4
Sour Watermelon
Ghost
C NOVA 4
Pre Workout Welche’s Grape
Ghost
E NOVA 4
GFuel Energy Formula - Miku's Sweet Melodies
GFuel
NOVA 4
Lightly Carbonated Protein Peach Mango
Bucked Up
B NOVA 4
Cherry Limeade Zero Sugar Energy Drink
Ghost
C NOVA 4
Severed Lime Flavored Sparkling Water
Liquid Death
C NOVA 4
Hydration Multiplier Raspberry Lemonade
Liquid I.V.
NOVA 4
Orange Cream Energy Drink
Ghost
C NOVA 4
GHOST Welch's Grape
GHOST
C NOVA 4