Barcode: 0810128528191
GHOST Welch's Grape
by GHOST
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CITRIC ACID, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOR, L-CARNITINE L-TARTRATE, TAURINE, MALIC ACID, CAFFEINE, SUCRALOSE, ALPHA-GLYCERYL PHOSPHORYL CHOLINE, SODIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), POTASSIUM SORBATE (PRESERVATIVE), ACESULFAME POTASSIUM, ASCORBIC ACID, COFFEE (COFFEA ARABICA FRUIT EXTRACT), NIACINAMIDE, ASTRAGALUS MEMBRANACEUS ROOT EXTRACT, PANAX NOTOGINSENG ROOT EXTRACT, PYRIDOXAL-5-PHOSPHATE, METHYLCOBALAMIN.
Additives
e202
e211
e296
e330
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Let Milk
Nora
B
Alkoholfri Æblegløgg
REMA 1000
E NOVA 4
Jack In The Box, Coffee, Regular, 16 Fl Oz
Jack in the Box
B
Ingwer Shot
Bangs
C NOVA 1
Gatorade Blood Orange
Gatorade
D NOVA 4
Økologisk Kakaosojadrik
Plantekøkkenet
C NOVA 4
Boisson sucrée pétillante saveur fraise et framboise
SWEET'N BUBBLY
C NOVA 4
Sojadrik med vanilje
Plante Køkkenet
B
Sweet’n’
BUBBLY
C NOVA 4
Appelsin Juice from concentrate
Rema 1000
C NOVA 1
IJskoffie
REMA 1000
C NOVA 4
Økologisk ingefær shot
Bangs