Barcode: 2310161801315
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 28.7 g |
| of which saturated | 18.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.8 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
kaas 91.7% (MELK), water, smeltzout: E331, rookaroma 0.4%, conserveermiddel E200/E251, kleurstof: annatto norbixine/carotenen
Allergens
milk
Additives
e160a
e160b
e200
e251
e331
Related Products in Dairies
Frische Vollmilch
Schwälbchen
C NOVA 1 Eco-Score D
Saveurs de Provence
Aperivrais, Savencia
D NOVA 3 Eco-Score D
Cantal jeune AOP
D NOVA 3 Eco-Score C
Halloumi
Xavvoymi
D NOVA 3 Eco-Score C
Fettarmer Bio-Jogurt mild 1,8% Fett
Andechser Natur
B NOVA 1
Frische Weidemilch
Gutes Land
C Eco-Score D
Emmental en tranches
FFP
NOVA 3 Eco-Score E
yogur milkaut x 120 vainilla
Milkaut
C NOVA 4 Eco-Score B
Frische Vollmilch 3,5%
Penny, Molkerei Ammerland
C NOVA 1 Eco-Score C
La Crème Chocolat touche de Fève tonka
Mamie Nova
C NOVA 4
Cascaval Feliat Pilos
bluedino, Pilos
D NOVA 3 Eco-Score D
Fettarme Milch
Landfein
B NOVA 1 Eco-Score C