Barcode: 5410438014336
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Verdunde room (4% vet), gemodificeerd tapiocazetmeel (E1442), aroma, stabilisator: carrageen (E407).
Additives
e1442
e407
Related Products in Dairies
Camembert
Grand Fermage
D NOVA 3 Eco-Score C
Yaourts à la grecque lit fruits jaunes
envia
C NOVA 4 Eco-Score A
GreenFields Full Cream Milk
Greenfields
C Eco-Score D
blackberry finest yoghurt
noosa
C NOVA 4 Eco-Score B
Nada Drinking Yoghurt Low Fat Blackberry with Cereals
nada
B NOVA 4 Eco-Score B
Mozzarelline di latte fieno
Brimi
C NOVA 3 Eco-Score C
Semi-skimmed milk
Yeo Valley
B NOVA 1 Eco-Score B
Natural Kefir Yogurt
Tesco
B
Extra mature cheddar cheese
D NOVA 3 Eco-Score D
EDAM Cheese
Rolling Meadow
D NOVA 3 Eco-Score E
Original Philadelphia
Philadelphia
D NOVA 4 Eco-Score D
Tasty Shredded Cheddar
Coles
D NOVA 4 Eco-Score C