Barcode: 4065019291982
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 476.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Tarwebloem, roomboter (30%) (melk), suiker, zout, glucose, fructose, rijsmiddel (E500), aroma, zuurteregelaar (E525), kleurstof (E160b(ii)), maltodextrine, antiklontermiddel (E535).
Allergens
gluten
milk
Additives
e160b
e160bii
e500
e525
e535
Related Products in Snacks
ALDI BIO Knusperecken Mais & Hülsenfrüchte kontrolliert ökologische Erzeugung vegan 1.39€ 80-g-Packung 1kg 17.38€
Aldi, Bio+, Aldi Bio
A NOVA 3
Tortilla Style Protein Chips Chili Lime Flavor
Quest
A NOVA 4
Chocolate Chip Cookie Dough
Quest
NOVA 4
Marzipan Schokoeier
dmBio
E NOVA 4
picco Salami
edeka
D NOVA 4
organic granola bites chocolate banana
made good
D NOVA 4
Onigiri Asia Chicken-Style vegan
Natsu
D NOVA 4
Original Popcorn
Pop
C NOVA 3 Eco-Score B
Buddy Bars Peanut Butter Wafers
Mrs Freshley's
E NOVA 4 Eco-Score D
Milch Brötle Schoko
Ölz
D NOVA 4 Eco-Score B
Bizcocho Salado
Don Satur
E NOVA 3 Eco-Score C
Doppelkeks Rolle
Biscoteria
E NOVA 4 Eco-Score B