Barcode: 23035461
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 45.0 g |
| of which sugars | 26.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
suiker, tarwebloem, roomboter (25%) (melk), scharrelei, rijsmiddelen (E450, E500), emulgator (E471), tarwezetmeel, glucosestroop, tapiocazetmeel, conserveermiddelen (E282, E202), zout, tarwevezel, verdikkingsmiddel (E415), natuurlijke aroma's (melk)
Allergens
milk
Additives
e202
e282
e415
e450
e471
e500
Related Products in Snacks
Céréal Sésame-vanille Biscuits
Céréal
B NOVA 4 Eco-Score C
Choco delight lait
Céréal
D NOVA 4 Eco-Score D
Sour patch kids
E NOVA 4 Eco-Score B
Biscuits miel noisette
Cereal
D NOVA 4 Eco-Score C
Biscotti cereali e frutta integrale fonte di fibre
MaxiDì, Vitalibre
D NOVA 4 Eco-Score C
Biscuit coco
Cereal
C NOVA 4 Eco-Score C
Fudge
Cadbury
E NOVA 4
strawberry lime flavour
Stimorol Max
NOVA 4
Céréal Gaufrettes Café
Céréal
C NOVA 4 Eco-Score B
Citron & coco
Céréal
D NOVA 4 Eco-Score C
Chocolat Au Lait Aux Noisettes
Céréal
D NOVA 4 Eco-Score D
lindor 200g pistachio si capsuna
Linđo
E NOVA 4