Barcode: 8718452745760
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 426.0 kcal |
| Fat | 21.1 g |
| of which saturated | 14.5 g |
| Carbohydrates | 46.6 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
TARWEbleem, roombot 22% (MELK), water, suiker, gist, TARWEgluten, gepasteuriseerd je uitloopEl, zout, TARWEvezel, geinactiveerde gist, me elverbeteraar: E300, raapzaadolie, gedroogde ROGGEzuurdesem. Allergenen: tarwe en rogge (gluten), ei, melk. Kan bevatten: soja, amandel, hazelnoot en mosterd.
Allergens
eggs
gluten
milk
mustard
nuts
soybeans
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
La Classique Nature 45g
Intersnack, Vico
D NOVA 3
Pistaches grillées Non salé
Vico
B NOVA 1
Mélange de Noix Nobles
Intersnack, Natur'& Bon, Vico
C NOVA 4
Chips Kettle Cooked Gaufrette Sel de Mer
Vico
D NOVA 3
Chips kettle cooked
Intersnack, Vico
D NOVA 4
Vico La Gourmande 3 Fromages
Intersnack, Vico
D NOVA 4
Amandes Grillées à sec et salées au sel de Guérande
Intersnack, Vico
B NOVA 4
Croutons à l’Ail (format familial)
Intersnack, VICO
E NOVA 4
Vico La Gourmande Lardons & Oignons
Intersnack, Vico
D NOVA 4
Saveur Chèvre chaud & herbes
Intersnack, Vico
D NOVA 4
Extra Craquantes Nature (6 sachets individuels, lot de 2 +1 gratuit)
Intersnack, Vico
D NOVA 3
Croutons nature (format familial)
Intersnack, Vico
D NOVA 4