Barcode: 8718907792202
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 9.0 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Tarwebloem, suiker, 12% roomboterconcentraat, sojaboon, invertsuikerstroop, witte boon, stabilisator (E420), plantaardige olie (soja, raap), 1,5% amandel, rijstebloem, bevochtigingsmiddel (E422), gemodificeerd aardappelzetmeel, scharreleigeelpoeder, tarwegriesmeel, rijsmiddel (E450, E500), zout, natuurlijke aroma's, verdikkingsmiddel (E466), dextrose, conserveermiddel (E202), citrusvezel, kurkuma,
Additives
e202
e420
e422
e450
e466
e500
Related Products in Snacks
Galette Frangipane 6/8 parts
E.Leclerc, Leclerc
E NOVA 4
ORBIT SPEARMINT GUM
Wrigley's, Orbit
C NOVA 4
Wrigley's Orbit Sugarfree Gum Bubblemint - 14 CT
C NOVA 4
Strawberry bites with cream cheese
H-E-B
D NOVA 4
Big Red Cinnamon Gum
Wrigley's
E NOVA 4
Orbit Peppermint Gum
Orbit
A NOVA 4
Cacao negro soluble 70 por ciento
Valor
NOVA 4
Hubba bubba max original
Wrigley's
NOVA 4
Altoids Arctic Curiously Cool Mints
A NOVA 4
Cookie Slice
Brookshires Fresh
E NOVA 4
Apple Strudel Bites
H-E-B
C NOVA 4
Spearmint sugarfree gum, spearmint
Wrigley
B NOVA 4