Barcode: 8710400406211
Roomijsjes
by Albert Heijn
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 190.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 21.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
gerehydrateerde magere _melk_, 21% slag _room_, glucose-fructosestroop, suiker, vegetarisch _wei_-eiwitconcentraat, magere _melk_-concentraat, emulgator (mono - en diglyceriden van vetzuren [E471]), stabilisator (johannesbroodpitmeel [E410], guarpitmeel [E412]), aroma, natuurlijk aroma, kleurstof (caroteen [160a])
Allergens
milk
Wei
Additives
e160a
e410
e412
e471
Related Products in Desserts
Tricolor, Kaffee-Vanille-Schoko
Mucci,Aldi,DMK Eis
D NOVA 4
Eisschale Tricolor - Kaffee-Vanille-Schokolade
Mucci
D
Fiesta
Gianni's
E NOVA 4
Keks-Karamell Sticks
Mucci
E NOVA 4
Mon Dessert - Schoko
Aldi, Milchfrisch, Milsani
C NOVA 4
Milchreis
Traditionelle Genüsse
C NOVA 4
Mochi Eis - Coconut
Asia Green Garden
D NOVA 4
High-Protein-Pudding - Karamellgeschmack
Milsani,Milchfrisch
NOVA 4
Pink Lemonade Lollies
Aldi
C NOVA 4
Sensation Stieleis Joghurt-Himbeere
Mucci
E NOVA 4
Creamy Vanilla Ice Cream
Giannis
NOVA 4
Bubblegum Ice cream lollies
Giannis
D NOVA 4