Barcode: 9311493003296
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, Cane Sugar, Root Beer Brew (Water, Cane Sugar, Molasses, Ginger Root, Sarsaparilla Root, Liquorice Root Extract, Vanilla Bean Extract, Yeast), Colour (E150d), Flavourings, Acids (Malic Acid, Citric Acid), Preservatives (Potassium Sorbate, Sodium Benzoate), Thickeners (Xanthan Gum, Pectin), Antioxidant (Ascorbic Acid), Sweetener (Sucralose).
Additives
e150d
e202
e211
e296
e300
e330
e415
e440
e955
Related Products in Beverages
Chocolate flavored instant drink mix, chocolate
Hy-vee
NOVA 4
DanUp Fresa chico
DANONE
E NOVA 4 Eco-Score E
Ultra Paradise
Monster Energy
NOVA 4
Fruit Punch Sports Drink
BODYARMOR
D NOVA 4
Kombucha
Good Culture Society
NOVA 4 Eco-Score B
Sauvignon
Expert club, La Croix du Pin
NOVA 3 Eco-Score C
Goat Milk Kefir
Trader Joe's
C NOVA 3
Lemon Water 500ml
E NOVA 4
Chocodrank op basis van melk met zoetstoffen (UHT)
Cécémel
C NOVA 4 Eco-Score B
Teh Kotak 500ml
ultra jaya
D Eco-Score B
Kong Strong
Lidl
C NOVA 4
ultrafiltered partly skimmed milk
fairlife
B NOVA 1 Eco-Score C