Barcode: 0080020500100
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, cane sugar, caramel color, root beer flavor, carbon dioxide, phosphoric acid
Additives
e150c
e290
e338
Related Products in Beverages
" A Late One" Soft Drink
Ale-8-One Bottling Co
D NOVA 4
Ale81 caffeine free diet soft drink
E NOVA 4
Red Baron
Red Baron
E NOVA 4
The Original ALE81
Ale-8-One Bottling Co
D NOVA 4
Soft drink
Ale-8-One Bottling Co
C NOVA 4
Soft Drink
Ale-8-One Bottling Co
C NOVA 4
The original soft drink
Ale-8-One Bottling Co
D NOVA 4
Soft drink
C NOVA 4
The original
Ale-8-One Bottling Co
D NOVA 4
Real ginger soft drink
D NOVA 4
Soft Drink
Ale-8-One Bottling Co
D NOVA 4
Diet soft drink
Ale-8-One Bottling Co
C NOVA 4