Barcode: 0628347700058
Root Beer Kombucha
by True Büch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
unpasteurized
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw kombucha (filtered water, cane sugar, green tea, black tea, bacterial and yeast culture), Sarsaparilla, Wintergreen, Chaga, Ginger, Liquorice root, Burdock root, Birch bark, Dandelion root, Vanilla, Natural root beer tea.
Related Products in Beverages
Assi, Sac Sac Grape
Rhee Bros. Inc.
E NOVA 4
Premium Alcohol-Free Malt Beverage
C NOVA 1
Lemonade
Minute Maid
E NOVA 4
Sugar Free Blue Rush Energy Drink
Cold Spring Brewing Company
C NOVA 4
Drink
Krazy Kritters
D NOVA 4
Non alcoholic malt beverage
E NOVA 3
Sac sac fruit juice
Rhee Bros. Inc.
E NOVA 4
Smirnoff ice
Smirnoff
NOVA 4
Ice smash pink lemonade
Smirnoff
NOVA 3
Soda
Cerveceria India
E NOVA 3
My belly bubbles, leopard lemon lime drink
D NOVA 4
Bubble milk tea with boba pearls
Evergreen
E NOVA 4