Root vegetable casserole
by Strong Roots
Labels
Categories
Available in
world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 91.9 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Yellow Carrots, Carrots, Potato Slices (Potato, Salt), Water, Vegan Cheese Alternative (Water, COCONUT Oil, Modified Potato Starch, Starch, Sea Salt, Flavorings, Olive Extract, Colors), Grilled Parsnip, Grilled Onion, Vegan Cream Alternative (Lentil Protein Preparation, Rapeseed Oil, COCONUT Fat, Sugar, Modified Potato Starch, Emulsifier: Polysorbate 60, Stabilizers [Methylcellulose, Xanthan Gum], Acidity Regulator: Trisodium Citrate, Natural Flavoring, Salt, Coloring Agent), Sunflower Oil, Onions, Tapioca Starch, Garlic, Parsley, Thyme, Salt, Onion Powder, Tomato Powder, White Pepper, Carrot Powder, Lovage Powder. Contains: COCONUT
Additives
Related Products in Frozen Foods
Rooster Fries
Beef taco bowl
Nutrisystem
Chicken Pot Pie Tender White Meat Chicken
Marie Callender's
Le tendre 10x100g jean roze 1 kgm
Jean Rozé
Ristorante Pizza Mozzarella
Dr. Oetker
Crispy potatoes
Green giant
Die Ofenfrische Salami
Dr. Oetker
Crispy Chicken Breast Strips
Tyson
Pommes Frites, Bio
Edeka, Nährmittel
Asparagus Risotto
Trader Giotto's
Grilled Chicken & Broccoli Alfredo
Healthy Choice
Red Thai Sweet Potato Curry
Planty