Barcode: 0069000040607
rootbeer
by mug
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
cor kosher
no caffeine
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, Sugars (sugar/glucose-fructose), Natural and artificial flavour, Sodium benzoate, Citric acid, Quillaia extract, Modified corn starch, Calcium disodium EDTA, Caramel
Additives
e211
e330
e385
e999
Related Products in Beverages
Sparkling Kiwi and Strawberry
Kirkland Signature
C NOVA 4
Ayran yaourt à boire
Silifke
C NOVA 3 Eco-Score E
Booster Original - 0 kcal
Faxe Kondi
C NOVA 4
KEFIR cultured lowfat milk MIXED BERRY
Lifeway
C NOVA 4
Saveur intense
Belle France
NOVA 4
Lactose Free Chocolate Partly Skimmed Milk
Natrel
B NOVA 4 Eco-Score D
KEFIR mixed berry
Lifeway
D NOVA 4
LEMON-LIME SODA
Sprite
E NOVA 4
Full Cream Milk Powder
Anchor
NOVA 4
Blackberry lemonade flavored sparkling water beverage, blackberry lemonade
C NOVA 4
Cream Soda
OLIPOP
B NOVA 4
C4 Performance Energy Strawberry Watermelon Ice
C4
C NOVA 4