Barcode: 3256224756699
Roquette - Sachet 150g
by U
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
packaged in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Jeunes pousses de roquette
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blackcurrant Extra Jam with Sweetener
Stute
B NOVA 4
Nocellara del Belice Oliven
GROSSMANN
D NOVA 3
Hirtenkäse & Kräuteroliven Antipasti
Grossmann
E NOVA 3
Stute Orange Juice
Stute
C NOVA 1
Erdbeer Johannisbeeren Marmelade
Kaufland, K-Classic
D NOVA 4
Bio Erdbeer Fruchtaufstrich
K Bio
C
Antipasti Trio Pepper Drops-Olive
grossmann
C NOVA 4
Kaffee löslich
Mövenpick
D
stute no sugar added strawberry extra jam imp
Stute
B NOVA 4
Kirschen-Schattenmorellen
Scala
C NOVA 3
Schwäbische Maultaschen
Rehm
D NOVA 3
Grossmann Peperoni mit Kräutern und Knoblauch 150g
Grossmann
NOVA 3