Barcode: 7090006470313
Rørosrømme
Labels
no gluten
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 365.0 kcal |
| Fat | 39.0 g |
| of which saturated | 25.0 g |
| Carbohydrates | 2.8 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Økologisk fløte og mjølkesyrekultur.
Related Products in Dairies
Smeerkaas naturel
Laitois
D NOVA 4
Geiten smeerkaas
3 Little Goats
D NOVA 4
Verse geitenkaas met cranberry
3 Little Goats
D NOVA 3
Geraspte kaas
Proef
D
Melk
Little 3 Goats
C NOVA 1
Geitenroomkaas
D NOVA 3
Biologische aardbeienyoghurt
Weerribben Zuivel
C NOVA 4
Bio Cumulus
Bio Cumulus
C NOVA 1
Yaourt myrtille
Laitois
C NOVA 4
Full milk
Ekoplaza
C NOVA 1
Verse geitenkaas met honing
3 Little Goats
D NOVA 3
Yoghurt
Little 3 Goats
B NOVA 1