Barcode: 5030765017970
Rose des Sables
by Lightbody
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 481.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Maïs, sucre, pâte de cacao, beurre de cacao, sel, extrait de malt d'orge, émulsifiant (lécithines (soja)), arôme.
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D