Barcode: 3760251400024
Rosé prestige
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
pasteurized
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Infusion de pépins de raisin biologique, jus de raisin biologique (19%,stabilisants:gomme arabique, glycérine végétale, arômes naturels, acidifiants acide citrique, acide malique, acide lactique, concentrés (baie de sureau, pomme, cassis) biologiques, antiorxydant: acide ascorbique, dioxyde de carbone. Produit pasteurisé.
Additives
e270
e290
e296
e300
e330
e414
e422
Related Products in Beverages
Fruit punch sugar free drink mix packets, fruit punch
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Wild strawberry sugar free drink mix, wild strawberry
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Cherry sugar free drink mix
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
White Cooking Wine
Market Pantry, Target Stores
NOVA 3
Pink lemonade sugar free drink mix
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Market pantry, sugar free drink mix, lemonade
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Nutritional shake
E NOVA 4
Protein weight loss shake
C NOVA 4
Market pantry, sugar free drink mix, fruit punch
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4
Protein weight loss shake
C NOVA 4
Market pantry, sugar free drink mix, strawberry, orange & banana
Market Pantry, Target Stores
NOVA 4