Barcode: 0036800232921
Rosemary flatbread crackers
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Organic unbleached wheat flour, organic expeller pressed canola oil, organic grain mix (cracked wheat, spelt, rye, barley, triticale, oats, flax), organic sesame seeds, organic sugar, organic rosemary, organic dehydrated minced onion, sea salt and organic yeast.
Allergens
gluten
Related Products in Snacks
Koestlin, napolitanke classic wafers
Koestlin
E NOVA 4
Relle rollo mango
E NOVA 4
Amish farms, tutti fruity fruit snack
Amish Farms
D NOVA 4
Koestlin, wafer product with mocca
Koestlin
E NOVA 4
Teriyaki Beef Jerky
Amish Farms
NOVA 4
Cranny Banany
Amish Farms
E NOVA 4
Sweet n spicy beef jerky
NOVA 4
Warrior Snack Mix Auggy's Original
BeeFree
NOVA 3
Gluten Free Pancake & Waffle Mix imp
Birch Benders
NOVA 4
Cherry Vanilla Walnut Bar
The Perfect Granola
D NOVA 4
Warrior Snack Mix Clay's Chocolate Buzz
BeeFree
D NOVA 3
Koestlin, napolitanke, nougat
Koestlin
E NOVA 4