Barcode: 8718907787949
Siroop aardbei
by AH
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 201.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
vruchtensap uit concentraat (65% appel, 10% aardbei), suiker, natuurlijke aroma's, kleurend zwartewortelconcentraat, voedingszuur (citroenzuur [E330]), conserveermiddel (kaliumsorbaat [E202], natriumbenzoaat [E211]). Waarvan toegevoegde suikers 5.0g per 100 milliliter en waarvan toegevoegd zout 0.00g per 100 milliliter
Additives
e202
e211
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Red Wine
NOVA 3
Ginger peach sparkling water
Good and Gather
B NOVA 4
Jus de coco congelé
Tang Freres
E
Strawberry Mango Sparkling Water
Good & Gather
B NOVA 4
Hard Seltzer
Happy Dad
NOVA 4
Assaisonnement Saké Sucré Mirin KIKKOMAN 375ML 12.5%
Kikkoman
NOVA 4
Organic original coconut milk
B NOVA 4
Mango Tea Drink Mix, Mango Tea
Snapple
NOVA 4
Jus de coco congelé
Cock Brand, Marque Coq
E
Vodka Seltzer Peach
High Noon
Prosecco
LaMarca
NOVA 3
Rice no added sugars
Rice Dream
NOVA 4