Barcode: 8718906881297
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
75% sap uit concentraat (appel, 12% framboos, vlierbes), suiker, natuurlijke aroma's, voedingszuur (citroenzuur), vitaminen (B3, B5, B6, C, E), conserveermiddel (E202).
Additives
e202
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Volvic Tee Zitrone 1,5 L EW
Volvic
C NOVA 4
Cola-Mix
VC
E
Lemon Sport
Adelholzner
D NOVA 4
Volvic TOUCH Frucht Kirsche 1,5l PET
Volvic
C NOVA 3
Helles Bier Münchiner art
Hofbräu, Hofbräu Original, Hofbräu München
NOVA 3
Starbucks, Featured Dark Roast, Tall
Starbucks
B
Erdinger Brauhaus Helles Lagerbier
Erdinger
NOVA 3
Volvic Touch Kirsch 1,5L
Touch,Volvic
C NOVA 3
Aller's Bester
Naturtrüber Apfelsaft
D NOVA 1
Adelholzener Kirsche Sport isotonisch
Adelholzener
D NOVA 4
Hofbräuhaus Helles Vollbier
Hofbräuhaus
NOVA 3
Erdinger Brauhaus Helles 0,5l 2,19 € 4,38 € pro 1l zzgl. Pfand 0.08€
Erdinger Brauhaus
NOVA 3