Barcode: 3283587780238
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 270.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre d'Alsace, eau, jus de fruits à base de concentré min. 8% (citron citron vert acidifiant : acide citrique, arôme naturel, conservateur : sorbate de Potassium, extrait de carthame, stabilisant : E445.
Additives
e202
e330
e445
Related Products in Beverages
Organic Spiced Apple Cider
North Coast
E
Root beer soda, root beer
E NOVA 4
Cola soda, cola
E NOVA 4
Caamano Bros. Soda Pop Co., High Noon Sarsaparilla Soda
Microdaft
E NOVA 4
Citrus soda, citrus
E NOVA 4
Organic apple cider
Manzana Products Co Inc, North Coast
C NOVA 1
Grape soda, grape
E NOVA 4
Sparkling lemonade
Manzana Products Co Inc
E NOVA 4
Orange soda, orange
E NOVA 4
Sparkling lemonade drink
Manzana Products Co Inc
E NOVA 4
Sparkling lemonade
Manzana Products Co Inc
E NOVA 4
Organic spiced apple cider
North Coast
D NOVA 1