Barcode: 3217690016380
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 81.5 g |
| of which sugars | 79.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre de canne, eau, jus de banane à base de concentré (10 %), arôme, acidifiant : acide citrique, colorant : bêta carotène, stabilisant : E445.
Additives
e160a
e160ai
e330
e445
Related Products in Sweeteners
Organic Maple Syrup
Vitamin Cottage Natural Food Markets, Inc.
NOVA 2
Maple Syrup
Maple Joe
E NOVA 2
Raspberry and mint soda syrup
A NOVA 4
Organic yacon syrup
Ojio
D NOVA 1
Grapefruit
Sodastream
A NOVA 4
Joolies
D NOVA 1
Nunature Organic Date Syrup
D NOVA 1
Maple Joe
Maple Joe
E NOVA 2
Soda Pressco
D NOVA 4
Date Syrup
D NOVA 1
Organic Coconut Syrup
Ojio
E
Maple Syrup
Maple Joe
E NOVA 2