Barcode: 3874855002338
Sirop bio d'érable
by LE BIO-MONDE
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% sève d’érable du Québec extraite dans la tradition et concentrée par évaporation.
Related Products in Sweeteners
Pomegranate Molasses 410G
D NOVA 3
Organic Agave Syrup
ΖΩΓΡΑΦΟΣ
D NOVA 1
steviana sweetener
Stevia
A NOVA 4
Mélasse de grenade Anjar
D NOVA 3
Бяла кристална захар
Diamant
E NOVA 2
Melasse de datte
E
Sucre Fyto
Fytro
NOVA 2
Protine bar
CHICORY ROOT SYRUP
homespun
A NOVA 4
Pomegranate molasses
Chtoura Garden
E
Μαύρη ζαχαρη
Fytro
E NOVA 2
Καστανη ζαχαρη ακατέργαστη από ζαχαροκάλαμο
fytro
E NOVA 2