Barcode: 20253745
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 69.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sirop de glucose-fructose, eau, sucre, jus de cassis à base de concentré 10%, acidifiant: acide citrique, arôme naturel de cassis.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Harris teeter, fresh foods market, green tea, pomegranate
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 3
Harris teeter, lemonade tea blend
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
E NOVA 4
Fresh Foods Market, Green Tea With Ginseng & Honey
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4
Pink Lemonade
Harris-Teeter Inc.
NOVA 4
Chocolate Lowfat Milk
Stew Leonard's
E NOVA 4
Apple Cider
Stew Leonard's
B NOVA 3
Bloody mary creole style mix, bloody mary
NOVA 4
TEA
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 4
Fresh Foods Market, Sugar Free Sweet Tea
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Fresh Foods Market, Diet Green Tea With Ginseng & Honey
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
C NOVA 4
Green tea with raspberry
Harris Teeter, Harris-Teeter Inc.
D NOVA 3
Smart sense, loop energy drink
E NOVA 4