Barcode: 26045290
Sirop d'ananas
by Bambo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 304.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus d'ananas à base de concentré : 10%, sirop de glucose-fructose, arômes naturels, acidifiant : acide citrique, colorants : caramel ordinaire, lutéine (extraits de tagète), stabilisant : E445
Additives
e150a
e161b
e330
e445
Related Products in Beverages
Bubble gum straws
NOVA 4
Straws
Milk Magic
NOVA 4
organic kashmiri chai
David’s tea
NOVA 1
Milk magic milk straws chocolate of straws
Milk Magic
NOVA 4
Milk Magic, Chocolate Peanut Butter Milk Flavoring Straws
Magic Straws Llc
NOVA 4
Pina colada
NOVA 4
Milk magic, flavoring straws, strawberry
Milk Magic
NOVA 4
Milk Straws
Milk Magic
NOVA 4
Cookies & cream milk flavoring staraws
Milk magic
NOVA 4
Cookies & cream milk flavoring straws
Milk Magic
NOVA 4
Milk magic, milk straws, chocolate peanut butter
Milk Magic
NOVA 4
Chocolate Milk Flavoring Straws
Magic Straws Llc
NOVA 4