Barcode: 0062558320009
Sirop d'erable 100% pur
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
kosher
no gmos
mk kosher
non gmo project
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 91.7 g |
| of which sugars | 91.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirop d'erable.
Related Products in Sweeteners
Sugar substitute with saccharin sweetener packets
D NOVA 4
Pancake & waffle syrup, pancake & waffle
E NOVA 4
Sugar substitute with sucralose sweetener
NOVA 4
Organic granulated sugar
Raley's Purely Made
E NOVA 2
Pancake & waffle syrup, pancake & waffle
Raley's
E NOVA 4
Organic stevia zero calorie sweetener
D NOVA 4
Lite pancake syrup, lite pancake
D NOVA 4
Organic stevia zero calorie sweetener
A NOVA 4
Sweetener Sugar Substitute With Sucralose
D NOVA 4
Organic Demerara Cane Sugar
Raley's Purely Made
E NOVA 2
Organic brown pure cane sugar
E NOVA 2
Organic Powdered Sugar
Raley's Purely Made
E NOVA 2