Barcode: 3256226396992
Sirop de citron vert 75cl
by U
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
no colorings
nutriscore
packaged in france
transformed in france
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 281.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, jus de citron vert à base de concentré 11%, acidifiant : acide citrique, arômes naturels de citron vert avec autres arômes naturels, arôme naturel.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Sweet Tea
Gustafson Dairy Inc.
D NOVA 4
Chocolate plus protein chilled super premium
Bolthouse
E NOVA 4
Flavored Drink
Carnival
D NOVA 4
Lemonade
Bolthouse Farms
NOVA 4
Protein plus vanilla bean
D NOVA 4
Coffee beverage, salted caramel latte
C NOVA 4
Vanilla bean protein plus shake
Bolthouse
D NOVA 4
Protein plus protein shake
Bolthouse Farms
E NOVA 4
Lemonade beverage
D NOVA 4
Cold brew coffee
Merchants Distributors Inc.
B NOVA 1
Drink
Carnival
D NOVA 4
Bolthouse farms, coffee beverage, salted caramel latte, salted caramel latte
Bolthouse Farms
C NOVA 4