Barcode: 0055577105979
Sirop De Table (original)
Processing
NOVA 4
Labels
with sulfites
Categories
Available in
canada, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
GLUCOSE, GLUCOSE-FRUCTOSE, EAU, CARBOXYMETHYLCELLULOSE, ARÔME NATUREL ET ARTIFICIEL, SEL, COLORANT CARAMEL, BENZOATE DE SODIUM, HEXAMÉTAPHOSPHATE DE SODIUM, ACIDE SORBIQUE, SULFITES. CONTIENT DES INGRÉDIENTS DES SULFITES.
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e150
e200
e211
e452
e452i
e466
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Latte Cappuccino
Barissimo, Molkerei Gropper
NOVA 4
Apfelnektar
Aldi, Refresco, Rio d'Oro
D NOVA 3
Bio-Hafermilch - Barista
My Vay
C NOVA 3
Fruit & Chai - Passionsfrucht
Aldi, Ostfriesische Tee Gesellschaft, Westminster
NOVA 4
Latte Espresso
Barissimo
C NOVA 4
Latte Macchiato
Barissimo, Molkerei Gropper
D NOVA 4
Fruit & Chai - Apfel
Westminster, Ostfriesische Tee Gesellschaft
NOVA 4
Fruit & Chai - Bergamotte
Aldi, Ostfriesische Tee Gesellschaft, Westminster
NOVA 4
Barista Drink Hafer
My Vay,Aldi
D NOVA 4
Vive Orange Zero Sugar Made with Fruit Juice no ar
Vive
NOVA 4
Fruit & Chai - Grapefruit
Aldi, Ostfriesische Tee Gesellschaft, Westminster
NOVA 4
Latte Espresso
Barissimo,Molkerei Gropper