Barcode: 20937812
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 81.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
siehe Flaschenhals, Hergestellt in der Schweiz, (FR Sirop de frambolse blo, Prodult pastsurisé, ngrédients: sucre', 30% jus de framboise à base de con centrel, eau, acidifiant: acide citrique, 'issu de la produc ton blologique, Consell de próparation: 1 part de sirop, 5 parts d'eau,
Additives
e330
Related Products in Beverages
Hibiscus & cinnamon herbal tea, hibiscus & cinnamon
C NOVA 4
Herbal iced tea beverage
C NOVA 4
Milk full fat
Sainsbury’s
C NOVA 1
Bud Light
NOVA 3
Bud Light - Lime
NOVA 4
Green tea beverage
B NOVA 4
Craft iced black tea beverage
C NOVA 4
Teavana craft iced tea pineapple berry blue
C NOVA 4
Herbal tea beverage
C NOVA 4
Teavana craft iced tea
B NOVA 4
Canada Dry
Canada Dry
E NOVA 4
Peach green tea beverage
C NOVA 4