Barcode: 3596710400447
Sirop grenadine bio
by Auchan Bio
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
green dot
nutriscore
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 82.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre*, eau,acidifiant : acide citrique, jus concentrés de fruits*, arôme naturelde fruits rouges, arôme naturel de vanille, arôme naturel de framboise. Jus de fruit mis en œuvre 10% dont 3.6% de jus de sureau*, 3.4% de jus decassis*, 3% de jus de cerise*. *biologique
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cold foam creamer
Coffee mate
E NOVA 4
100% apple juice from concentrate
Market Basket
E NOVA 1
BREAKFAST ESSENTIALS Nutritional Powder Drink Mix
Carnation
NOVA 4
Tangy Original
SunnyD
E NOVA 4
SunnyD
Sunnyd
D NOVA 4
Rich Chocolate Flavor Hot Cocoa Mix
Nestlé
NOVA 4
Blueberry Pear
Outshine
NOVA 4
Premium Original Orange Juice
Market Basket
E NOVA 1
Mocha Iced Coffee
Coffee-Mate
D NOVA 4
Hot cocoa mix
Nestlé
NOVA 4
BREAKFAST ESSENTIALS RICH MILK CHOCOLATE NUTRITIONAL POWDER DRINK MIX
Carnation
D NOVA 4
Strawberry Artificially Flavored Syrup
NOVA 4