Barcode: 0555000323012
Sirop Orgeat
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.5 g |
| of which sugars | 83.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, eau, arôme naturel d'amande amère avec autres arômes naturels (Amande)
Recipes with Similar Ingredients
Scorpion
5 ingredients
Baracuda
4 ingredients
" Red Robin" Drink Recipe: Mai Tai
9 ingredients
Potted Parrot
6 ingredients
Parkside Fizz
5 ingredients
Kona Swizzle
7 ingredients
Absinthe Suissesse
10 ingredients
The Japanese Cocktail
3 ingredients
Joaquín Simó'S Pearls Before Swine (A Yogurt Cocktail)
6 ingredients
Fizzy Bunny
5 ingredients
Sparkling Mai Tai
8 ingredients
This Mai Tai Mocktail Has A Caffeinated Kick
4 ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Spa fruit
spa
C NOVA 4
Eau 5l Spa reine
Spa reine
A
Spa Touch Watermelon Kiwi
Spa
B NOVA 3
BRU
Bru
A NOVA 1
Eau aromatisée au cassis
SPA
B NOVA 4
Eau légèrement gazeuse
B
apple
SPA
NOVA 4
Spa Fruit Citroën
Spa
C NOVA 4
Tropical Boost
Zyla
D
SPA Intense
Spa
A NOVA 1
Spa Touch Blackcurrant
Spa
B NOVA 4
Spa Finesse 1,5L (marie Henriette)
Spa
B