Barcode: 3660992012558
Sirop saveur menthe
by Prix Mini
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 251.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sirops de glucose-fructose, eau, sucre, arôme naturel de menthe, acidifiant : acide citrique, colorants : caramel ordinaire et bleu brillant FCF, jus concentré de citron, conservateur : sorbate de potassium.
Additives
e133
e150a
e202
e330
Related Products in Beverages
greysons london dry gin
NOVA 3
Decadent hot chocolate
NOVA 3
Brookston American Style Lager
Brookston
Sun quench
D NOVA 4
Energy Drink: sugar free
Red Thunder,Aldi
C NOVA 4
(Vive) Orange Zero Sugar
Vive
NOVA 4
Immune support yogurt drinks
Brooklea
C NOVA 4
Energy Drink Original
Red Thunder,Aldi
D NOVA 4
Cherry cola
vive
NOVA 4
Light indian tonic water
C NOVA 4
Aqua Vale Lemon & Lime flavoured sparkling water
Aqua Vale
C NOVA 4
Alcafè vanilla latte
NOVA 4