Barcode: 8410095009819
Sirope de chocolate
by Helios
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 71.6 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
AZUCAR, AGUA, JARABE DE GLUCOSA, CACAO (10%), ACIDULANTE: ÁCIDO CÍTRICO, CONSERVADOR: SORBATO POTÁSICO
Additives
e202
e330
Related Products in Syrups
Boisson concentrée
bigallet
Strawberry smoothie mix
Sweetbird
NOVA 4
Sirop saveur mojito
U
E NOVA 4
Sirop saveur Chocolat noir
Bigallet
E NOVA 4
Bigallet Nectarine
Bigallet
E NOVA 4
sirop de noisette
Bigallet
B NOVA 4
Sirop pêche, bouteille 1,3l
U
D NOVA 4
Sirop de génépi
Marie dolin
E NOVA 4
Sirop de citron vert 75cl
U
D NOVA 4
Sirop de poire
La maison guiot
E NOVA 4
Sirop De Mirabelle, Bouteille De 70 Centilitres, Marque Guiot
La Vie Claire
B NOVA 4
Sirop pour Orangeade Bio
La Maison GUIOT
B NOVA 4