Barcode: 8431876291940
Sirope sabor chocolate
by Carrefour
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Azúcar, jarabe de glucosa y fructosa, agua, cacao desgrasado en polvo (8%), acidulante (ácido cítrico) y conservador (sorbato potásico)
Allergens
none
Additives
e202
e330
Related Products in Syrups
Syrup flavor chocolate
Quamtrax
B NOVA 4
Sirope chocolate
Hacendado
E NOVA 4
Zlatá Studňa - Baza
Zlatá Studňa
D NOVA 4
Sirope chocolate
E NOVA 4
Sirup s příchutí manga a lotosového květu
Natur farm
E NOVA 4
Sirope de chocolate
Dia
D NOVA 4
Hala
molino real
D
Cinnamon + Vanilla Infused Vermont Organic Maple Syrup, Cinnamon + Vanilla Infused
D NOVA 1
Jarabe de cebolla
Drasanvi
NOVA 4
Cardamom Infused Vermont Organic Maple Syrup, Cardamom Infused
D
Sirope de fresa 0 azúcares Vitafulce
Vitadulce
A NOVA 4
Sirope de frutos del bosque
Diamir
D NOVA 4