Barcode: 8435699400237
Sirope Zero chocolate
by Quamtrax
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low or no sugar
no gluten
vegetarian
vegan
no added msg
no fat
no milk
no sugar
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 9.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Agua, edulcorantes (eritritol, maltitol, sucralosa), cacao desgrasado, fibra de bambú, estabilizante (goma xantana), sal, aromas, conservador (sorbato potásico), acidulante (ácido láctico) y colorante (caramelo amónico y de sulfito amónico).
Additives
e150c
e202
e270
e415
e955
e965
e968
Related Products in Beverages
MONT DORE 1.50 L Eau de source
Mont-dore
A NOVA 1
MONT DORE 0.5 L Eau de source
Mont-dore
A NOVA 1
Roussette Domaine Masson 2006
Altesse
NOVA 3
Artchaut - Radis Noir Bio Ampoules - L'herbier De Gascogne
Le Comptoir De L’apothicaire
B
Poudre cacaotée
U, U Saveurs
NOVA 4
Boisson gazeuse saveur agrumes
U, U Saveurs
E NOVA 4
Sirop de verveine
Pagés
E NOVA 4
Sirop de chataignes
Pagès
NOVA 4
Boisson gazeuse saveur poire
U, U Saveurs
E NOVA 4
Boisson Gazeuse saveur Fraise
U, U Saveurs
E NOVA 4
MONT DORE 0.75 l Eau de source
Mont-dore
B NOVA 1
The VRT Jasmin Mous U X 20
U, U Saveurs
B NOVA 4