Barcode: 7613312265147
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Zitronensirup mit 30% Fruchtsaft und Aroma, reich an vitamin C. Pasteurisiert. Zutaten: Zucker, Zitronensaft aus Konzentrat, Wasser, Säuerungsmittel: Citronensäure, natürliches Aroma, Stabilisatoren: Gummi Arabicum und E445 Vitamin C. Sirop de citron avec 30% de jus de fruit et arôme, riche en vitamine C Pasteurisé. Ingrédients: sucre, jus de citron à partir de concentré, eau, acidifiant: acide citrique, arôme naturel, stabilisants: gomme arabiquee E445, vitamine C.
Additives
e445
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Aloe Pineapple
Ace Farm
E NOVA 4
New Rosé
Over Ripe
B NOVA 3
100% Juice Slush
Cool Tropics
NOVA 4
Yerba Mate
Rosamonte
C NOVA 1
Superfood Coffee Latte Vanilla
blendtopia
E NOVA 4
RC cola
RC
E NOVA 4
Carrot Lemon Ginger Plant-Based Protein & Greens Protein And Vegetable Drink, Carrot Lemon Ginger
Evolve
E NOVA 4
Muscle Milk
Muscle milk
NOVA 4
Muscle Milk Banana Cream Protein Nutrition Shake (4 - 10 Fluid Ounce) 40 Fluid Ounce 4 Pack Plastic Bottle
Muscle Milk
E NOVA 4
Parmalat Chocolate Milk 2% Reduced Fat
E NOVA 4
Aloe
T'best
D NOVA 4
Aloe Grape
Ace Farm
D NOVA 4