Barcode: 5712875481826
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 8.0 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
91% skinkekød, vand, salt, surhedsregulerende middel (E 325), glukose, maltodextrin, stabilisator (E 451), antioxidant (E 301), konserveringsmiddel (E 250)
Additives
e250
e301
e325
e451
Related Products in Meats And Their Products
Cheese & Salami Cup
Food Evolution
E NOVA 3
Veggie chickin fillets
D NOVA 4
Veggie gyros
Tofutown North America Llc
E NOVA 3
Kebap style veggie turkish roast
D NOVA 4
Veggie snack sausage
D NOVA 4
Veggie chickin nuggets
D NOVA 4
Smoked veggie frankfurters
D NOVA 4
Uncured Bacon
Kowalski Companies Inc.
E NOVA 3
Veggie bratwurst
D NOVA 4
Soul vegan, r-vegan tuan
Soul Vegan
A NOVA 4
Cowgirl veggie steak
Tofutown North America Llc
D NOVA 3
Beef patties
A