Barcode: 0021333951234
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 310.0 kcal |
| Fat | 26.2 g |
| of which saturated | 9.5 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.5 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Pork, water, salt, spices, dextrose, sugar, bha, bht.
Additives
e320
e321
Related Products in Meats And Their Products
Ground turkey
A NOVA 1
Salame Ferrarino
Ferrarini Spa
NOVA 4
Salame emilia
E NOVA 4
Runderhamburger
Albert Heijn
D NOVA 4
Uncured Canadian Bacon
Fra' Mani Handcrafted Salumi
D NOVA 3
Salame ferrarino
E NOVA 4
4 Chicken Breast Steaks
M&S
A NOVA 4
Saute de veau brocolis au beurre
E NOVA 3
Egg and Mayo
Morrison's, Morrisons
C NOVA 3
Beef patties
D NOVA 4
Uncooked Breaded Chicken Breast Chunk Pieces
Finger Lake Farms
D NOVA 4
TERRINE DE CAMPAGNE jean brunet 320g
Jean brunet
E NOVA 3