Skinny crunch light
Labels
Categories
Available in
france, germany, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 328.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 27.0 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Crisped Cereal (23%) [Rice Flour, Fortified Wheat Flour (Wheat Flour, Calcium Carbonate, Niacin, Iron, Thiamin), Sugar, Malted Barley Flour, Whey Powder (Milk), Rapeseed Oil, Salt, Emulsifier (Soya Lecithin)], Oats (15%), Oligofructose, Bulking Agent (Polydextrose), Milk Chocolate Coating (8%) [Sugar, Vegetable Fat (Palm), Fat Reduced Cocoa Powder, Whey Powder (Milk), Skimmed Milk Powder, Emulsifier (Soya Lecithin), Natural Vanilla Flavouring], Water, Glucose Syrup, Caramel Pieces (5%) [Sugar, Skimmed Sweetened Condensed Milk (Milk, Sugar), Glucose Syrup, Butter (Milk), Fondant (Sugar, Glucose Syrup), Emulsifier (Sunflower Lecithin), Natural Flavourings, Salt], Humectant (Glycerine), Rapeseed Oil, Fat Reduced Cocoa Powder, Natural Flavourings, Natural Sea Salt, Emulsifier (Soya Lecithin), Caramelised Sugar Syrup
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Gluten free Baked Original Crackers
Lance
Bizcocho Jumbo Cake
Serafina
GLUTEN FREE ORIGINAL
CHEEZ-IT
Chocolate Chunk cookies
Bake Shop bakery
Taralli Pugliesi Ai Semi Di Finocchio
Conad
Frischer Krautsalat
Dahlhoff
Tortilla Style Protein Chips Hot & Spicy Flavor
Quest
Salted Tortilla Chips
Amazon
Chinois crème pâtissière
La Fournée Dorée
Goldfish Baked Snack Crackers Cheddar
Pepperidge Farm
organic granola bites chocolate banana
made good
Galactic Brownie
Pure Protein