Barcode: 0744335611394
Skip's dip, medium roasted salsa
by Skip's Dip
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Tomatoes, onions, garlic, jalapeno peppers, red peppers, cilantro, vinegar, peanut oil, salt, cumin, chili powder, garlic powder, onion powder, citric acid, calcium chloride.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Roasted Prosciutto Wrapped Fish
10 ingredients
Zucchini Noodle
9 ingredients
Fresh Fruit Sangria
6 ingredients
Yakisoba With Pork And Cabbage -Nyt Minimalist
16 ingredients
Mexican Chocolate Tofu Pudding
11 ingredients
Tuna, Artichoke, and Cannellini Bean Salad (Insalata Tonno e Fagoli)
15 ingredients
Related Products in Condiments
Apple Cider Vinegar
Welby
NOVA 4
Spinach Dip
Park Street Deli
D NOVA 3
Tartar sauce
Burman's
D NOVA 4
Spinach artichoke dip
Aldi
D NOVA 4
Roasted Garlic Pasta Sauce
Reggano
C NOVA 4
Tomaten Ketchup Mild
Le Gusto
E NOVA 4
Glaze with Strawberry & Balsamic Vinegar of Modena
Specially Selected
NOVA 4
Curry Sauce
D NOVA 4
Cocktail sauce
Burman's
D NOVA 3
Sweet Mustard
Specially Selected
D NOVA 4
Reggano
Pasta sauce
C NOVA 4
Spicy Tikka Masala
Burman's
C NOVA 4