Barcode: 5054781875000
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 109.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | — |
Ingredients
Tuna (Katsuwonus peamis) (Fish), STORAGE Uno Water, Salt. Allergy Advice for allergets, see ingredients in bold WARNING Extra care has been taken to remove bones, although some may remain. NUTRITION We suggest this product provides 2 servings: Typical values (drained) per 100g: Energy 463kJ/
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Rings & tentacles squid
A NOVA 1
Farm raised rainbow trout
A
Atlantic salmon fillet portions
A NOVA 1
Wild alaskan pacific cod skinless fillets
A
Shrimp platter with cocktail sauce
C NOVA 4
Great Value Frozen Wild Caught Smelt, 1 lb
Great Value, Walmart
A
Walleye fillets
A NOVA 4
Medium Raw Shrimp
D NOVA 4
Wild caught albacore tuna
A
Premium atlantic salmon
A NOVA 1
Raw seafood mix
A NOVA 4
Flounder Skinless Filets
Great Value
A NOVA 4